Tarihçe

HAUS 1954 yılında genç motor ustası Hakkı Gözlüklü tarafından Aydın'da kurulmuştur. Faaliyetlerine çeşitli tipteki su motoru, zeytinyağı ve pamuk presleri tamiratı ve yenilemesiyle başlayan firma, 1962 yılında bölgesinde ilk zeytinyağı presinin imalatına başlamıştır.

1989 yılında, Ömer ve Ahmet Gözlüklü kardeşler Türkiye'de çalışan ilk kontinü sistem zeytinyağı tesisini imal ederek büyük bir başarıya imza atmışlardır. 2006' da tambur ve helezon arasındaki hız farkı, dekantöre giren katı madde oranına bağlı olarak PLC sistemi ile insan müdahalesine gerek kalmadan ayarlanabilir sistem geliştirildi. 2008' de TÜPRAŞ Aliağa Tesislerinde yağlı çamurun susuzlaştırılması projesi başarıyla uygulandı ve uygulanmaya devam etmekte.

Bugün 32.000 metrekare alana kurulu 375 çalışanı ile yıllık 350 dekantör ve 150 separatör üretme ve kurma gücüne sahip olan firma ISO 9001:2008, ISO22000:2005 ve TSEK belgelerine sahiptir. Makinelerin çalışma esnasında alınan emniyet tedbirleri; CE direktiflerine uygunluğu TÜV kurumundan onaylıdır.

 

Tanıtım Kitapçığı
Bizi daha yakından tanıyabilmeniz için Şirket Tanıtım Kitapçığımızı indirebilirsiniz.
Sertifika & Kalite Belgeleri
Sertifika ve Kalite belgelerini bu sayfadan görüntüleyebilirsiniz... + Detaylı Bilgi
Kariyer
Insan kaynakları politikası ve kariyer fırsatları için + Detaylı Bilgi