Şirket Profili

HAUS faaliyetlerine 1954 yılında Aydın'da çeşitli tipteki su motoru ve preslerin tamiratı ve yenilemesiyle başlamıştır. 1962 yılında bölgesinde ilk zeytinyağı presinin üretimini gerçekleştiren firma, 1989 yılında Ömer ve Ahmet Gözlüklü kardeşler tarafından Türkiye 'de çalışan ilk dekantörlü zeytinyağı fabrikasının üretimini ve kurulumunu gerçekleştirmiştir.

Bugün 32.000 metrekare alana kurulu 375 çalışanı ile yıllık yaklaşık 350 dekantörlü tesis ve 150 separatör üretme ve kurma gücüne sahip olan firma ISO 9001:2008 ve TSEK belgelerine sahiptir. Makinelerin çalışması sırasında alınan emniyet tedbirlerinin CE direktiflerine uygunluğu TÜV kurumundan onaylıdır. Hakkı Usta firması atık su ve içme suyu arıtma tesislerinde, petrol alanlarında, sondaj endüstrisinde, içecek endüstrisinde, hayvansal ve bitkisel yağların işlenmesi ve elde edilmesinde, nişasta endüstrisinde, kimya ve eczacılık endüstrisinde ihtiyaç duyulan santrifüj dekantörleri ve separatörleri üretmektedir. Hakkı Usta misyonunu modern teknolojiye dayalı kalite üretimle müşteri memnuniyetini yüksek düzeyde karşılayan makineleri üretmek ve kurmak olarak belirlemiştir. Bu doğrultuda firma hedeflerini yerine getirebilecek ve konusunda uzman ekibini sürekli motivasyon ve eğitimlerle desteklemektedir.

HAUS 2010 yılından itibaren gerçekleştirdiği ihracatlar ve yurtdışı bayii ağının genişlemesiyle markalaşma yoluna girmiş ve  HAUS kurumsal markasını oluşturmuştur. HAUS markası satışlarını arıtma ve endüstriyel sektörleri için HAUS Santrifüj Teknolojileri firması üzerinden gerçekleştirirken; zeytinyağı ve süt sektörleri için HAUS Gıda firması üzerinden gerçekleştirmektedir.

Satış sonrası hizmetlerde de Türkiye'nin her bölgesine 7 gün / 24 saat kesintisiz servis desteği sağlayan firma, olası arıza ya da aksaklıklara en kısa sürede müdahale ederek makinelerin veya tesislerin sürekli çalışır halde tutulmasını sağlamaktadır. Üretilen makinelerdeki verimi yükseltmek amacıyla Ar-Ge çalışmalarına ağırlık veren firma inovatif çalışmalarla farklı tiplerde santrifüj dekantörler tasarlamakta ve üretmektedir. Ayrıca kurduğu tesisleri kendi geliştirdiği bilgisayar otomasyonlarıyla desteklemektedir.

Tanıtım Kitapçığı
Bizi daha yakından tanıyabilmeniz için Şirket Tanıtım Kitapçığımızı indirebilirsiniz.
Sertifika & Kalite Belgeleri
Sertifika ve Kalite belgelerini bu sayfadan görüntüleyebilirsiniz... + Detaylı Bilgi
Kariyer
Insan kaynakları politikası ve kariyer fırsatları için + Detaylı Bilgi