Zeytinyağı Uygulamaları

Yüzyıllardan bu yana insanoğlu için besin ve kültür sembolü olmuş olan natürel zeytinyağını diğer yağlardan ayıran en önemli fark; sadece zeytin ağacı meyvesinden elde edilmiş olması ve hiçbir kimyasal işlem görmeden doğal olarak tüketilebilir olmasıdır.    

Zeytinyağının zenginliği bileşimindeki besin öğelerinden gelmektedir: başta oleik asit, fenoller olmak üzere tokoferoller, pigmentler, fosfatidler, karbonhidratlar, aromatik bileşenler, ve gliseroller içerir. 

Bunun bilincinde olan HAKKI USTA firması, tesislerini zeytinyağının besin içeriğini koruyarak en kaliteli yağın elde edileceği şekilde tasarlamaktadır. 

Türkiye' de yerli üretim kontinü sistem zeytin sıkma tesisini imal edip çalıştıran ilk firma olarak, kontinü sistem zeytin sıkma tesisini imal etmemizle birlikte ülkemizin en önemli geçim kaynaklarından biri olan zeytinin bekletilmeden çok daha randımanlı olarak sıkılmasına, zeytinyağındaki kalitenin yükseltilmesine vesile olduğumuz için bunun gururunu taşımaktayız. Ayrıca HAKKI USTA Zeytinyağı Uygulamalarında Mini kontinü tesisleri, endüstriel kontinü tesisleri ve Pirina tesisleri sunmaktadır.  

Ürünler & Uygulamalar
Sertifika & Kalite Belgeleri
Sertifika ve Kalite belgelerini bu sayfadan görüntüleyebilirsiniz... + Detaylı Bilgi
Kariyer
Insan kaynakları politikası ve kariyer fırsatları için + Detaylı Bilgi