MAXCLEAN 5T

AÇIKLAMALAR
   
   

Küçük, Orta ve Büyük Süt İşletmeleri için Özel Olarak Tasarlanmış, 
Sınıfının En Verimli Separatörleri

Separatör; katı-sıvı-sıvı karışımından sıvı-sıvı separasyonu için tasarlanmış olup farklı sıvı ve katı fazların mekanik ayrılmasının yapılarak katıların sürekli ve hızlı bir şekilde ortamdan alınmasını sağlamaktır. 

Separatör; yüksek hızda dönen tambur grubu ile tambur grubuna tahrik veren tahrik elemanları ve bu elemanları taşıyan gövdeden meydana gelir.

Separatör katıyı ve bir sıvı veya iki sıvı fazı, yüksek merkezkaç kuvveti kullanarak sürekli bir şekilde tek kademede birbirinden ayırır. Dönen tambur grubuna giren karışım, fener milinin üzerine yerleştirilmiş çanakların bulunduğu seperasyon (ayırma) haznesine gelir. Farklı yoğunluktaki su ve yağ yüksek tambur devrinin meydana getirdiği merkezkaç kuvvetlerinin ve çanakların meydana getirdiği büyük yüzey alanının etkisiyle tambur grubu içerisinde interfaz oluşturarak karışımdan ayrılır ve farklı çaplarda kontinü şekilde çıkarken, tambur çevresinde biriken posa belli periyotlarda tamburdan boşaltılır. 

Makinenin, işlenen ürün ve bileşenleriyle temas ettiği bölgeler uluslararası gıda tüzüğüne uygun paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

TEKNİK BİLGİLER 
   
Maxclean 5T Separatör  
Kapasite (lt/sa) : 5000'e kadar
Motor Gücü (kW) : 11
Boy x En x Yükseklik (mm) : 1460 x 1700 x 1950
Uygulanabilir Alanlar : Süt Temizleme
   
DOKÜMANLAR 
   
Bizimle irtibata geçiniz: info@haus.com.tr
   
UYGULAMALAR  
   
Süt Temizleme (Klarifikasyon)
 

Ürünler & Uygulamalar
Ürün İle İlgili Haberler